Hos oss på Kaatach hittar du ett tivoli för barn i Stockholm med många roliga attraktioner som barnen kommer att älska! Här kan barnen bland annat åka berg- och dalbanan Larven, flyga Helikoptern, åka Lilla fritt fall, ta en tur i Karusellen, flyga till Rymdlandet med Kaatach Air och åka tåget som avgår till Grönköping. 

Under lågsäsong kör vi enligt tidtabell: samling vid tåget kl 11,00, kl 12,00, kl 15,00 samt kl 16,00. Premiärhelgen kör vi torsdag, fredag, lördag och söndag eftersom det är Kristi himmelfärd. Övriga veckor kör vi endast fredag, lördag och söndag fram till och med v.26. Tidtabellen finns angiven vid kassan och på vår innergård.

OBS! Vid kraftigt regn eller åska kör vi inga attraktioner utomhus p g a säkerhetsrisken.

Priser

Ett åk: 30 kronor per person

Sex åk: 150 kronor

Tolv åk: 300 kronor

Vänligen notera att tivolibiljetter inte återköps, men det går bra att använda dem vid nästa besök. 

Tivolikalas

Lekträffar för barn i behov av särskilt stöd under 2023

Vår erfarenhet är att barn med olika typer av diagnoser har svårt att besöka ett lekland under helger p g a att ljudvolymen då blir hög och att det oftast är många barn på anläggningen, därför har vi valt att avsätta en egen dag varje månad för de barn som behöver lite lugnare miljö omkring sig.

läs mer